Výjezdy

Výjezdy v roce 2012

img_2515.jpg

V neděli 12. února 2012 vyjížděla naše zásahová jednotka k požáru rodinného domu ve Velké Lečici, hořelo v části obce zvané Štěkanda. Krátce před polednem volal hasičský dispečink středočeského kraje starostovi místních dobrovolných hasičů a zároveň členu zásahové jednotky JSDHO, že je nutné vyjet. Naši hoši na nic nečekali a vyjeli svými vozy, protože hasičský gaz byl zamrzlý. Na místo události dorazil první Lukáš Havelka a Roman Beran. Průzkumem místa události bylo zjištěno, že při neopatrném rozmrazování bojleru, v půdních prostorách došlo k požáru. Půda byla silně zakouřená. Na místo přijel HZS Dobříš s jedním technickým vozidlem a s jednou cisternou a dále s jedním vozidlem JPO III z Nového Knína a s jedním vozidlem jednotka z Chotilska. img_2544.jpgVčasným zásahem se předešlo větším škodám, protože požár se rychle šířil podkrovím, kde bylo velké množství hořlavých materiálů (izolace, papír, seno). Po uhašení a odvětrání zakouřené půdy bylo požářiště předáno velitelem zásahu majiteli nemovitosti a naší zásahové jednotce. Během odpoledních hodin jsme ještě provedli kontrolu místa události. Požár byl dobře uhašen a nevyskytla se žádná skrytá ohniska. Od začátku letošního roku se jednalo již o druhý požár. Před týdnem vyjížděli hasiči k požáru za místním Obecním úřadem, kde hořelo listí. Požár vznikl nedbalostí, kdy neznámý pachatel vysypal žhavý popel do listí a to začalo hořet.

img_2530.jpg