Projev starosty k zahájení memoriálu

16. 8. 2016

Vážené hasičky, hasiči, přátelé, vážení hosté,

dovolte mi, abych pár slovy uvedl dnešní akci Memoriál Jeffa Caldy.

Dnes jsme se zde společně sešli, abychom uctili památku a zavzpomínali na našeho tragicky zesnulého kamaráda, hasiče a především skvělého člověka Jeffa Caldu.

Dnešní datum je více než symbolické, protože to právě dnes je přesně rok od tragické události, která Jeffovi vzala život a nás připravila o výtečného kamaráda.

Osud Jeffovi nedovolil pro hasičskou myšlenku pracovat déle než necelé 4 roky. Přesto však za tuto krátkou dobu vykonal pro hasiče a obec mnohem více než někteří za desetiletí.

Od vstupu do sboru až do své smrti byl aktivním členem sboru a jednotky požární ochrany.

Byl při zrodu a také při organizaci akcí pořádaných sborem, okrskem či obcí. Přes svůj velmi nabitý program si pro hasiče našel čas a konal, co bylo třeba. Pomáhal pečovat o techniku a věcné prostředky stejně jako pomáhal se stavebními úpravami hasičské zbrojnice.

Aktivní byl také v jednotce požární ochrany, kde si udržoval a rozšiřoval odbornou způsobilost. Byl hasičem, strojníkem a nositelem dýchací techniky a nikdy neváhal riskovat své zdraví pro pomoc druhým.

Jeff tragicky zahynul 13. srpna loňského roku. Nikdy mu nebylo za jeho činnost pro hasiče a společnost uděleno a předáno žádné uznání. Požádali jsme proto OSH o udělení medaile za zásluhy Jeffovi Caldovi in memoriam, které bychom jako uznání a poděkování za vykonanou práci nyní rádi předali jeho pozůstalé družce Anetě s dcerkou Valentýnkou.